Pro úspěšné použití Hrašky uvádíme několik typů, triků a postřehů

Odstátí těstíčka

V případě použití Hrašky na obalování, zahušťování či Hrašky vanilky je dobré ji po rozmíchání s vodou nechat chvíli odstát (15-30 min). Po odstátí těstíčko nabyde a o něco lépe plní svoji funkci. U řízků či placek, těstíčko při smažíme více naskakuje, v případě použití různých těst ještě lépe pojí a těsto dělá ve výsledku o něco více nadýchanější.

Obalování řízků

Při obalování řízků v Hrašce Na obalování, Na zahušťování či Hrašce Vanilce (např. ovoce) je nutné dodržet pravidlo pro práci s těstíčkem a to je smažení v takové vrstvě oleje, aby mohl řízek lehce plavat. Tím že řízek může lehce plavat se po otočení prosmaží i v celé výšce řízku, těstíčko se tak udělá kolem dokola celého řízku a drží pospolu.

V případě nedodržení tohoto pravidla se stane, že těstíčko z řízku opadá. Proto doporučujeme v případě menšího počtu řízků menší kastrůlek, kde spotřeba tuku není tak vysoká.

Chuťově nejlepší jsou v Hrašce obalované cibulové kroužky, syrové hranolky celeru či starý chléb místo ve vajíčku obalený v těstíčku.

Zahušťování polévek

Při zahušťování různých pokrmů Hraškou na obalování, zahušťování či Hraškou vanilkou (např. krupičná kaše), je nutné dodržet, stejně jako u klasické jišky, dobu 20 minut varu daného pokrmu. Zakladem Hrašky ja sušený žlutý hrách, který není za syrova stravitelný, stejně jako jiná mouka.

Obalování sýru v Hrašce

Při obalování sýru je častým problémem vyprsknutí sýru ať už z trojobalu či z jiného těstíčka. Tomuto problému však lze velice jednoduše zabránit a to předmražením sýru.

Příprava dortů a krémů s Hraškou Vanilka

Hrašku rozmícháme v mléce, za stálého míchání přivedeme k varu, pak oheň ztlumíme a necháme 20 minut projít varem. Stejně jako u polévek, omáček aj. před koncem varu zkontrolujeme, zdali je Hraška dobře provařená a případně ještě krém povaříme.

Před vylitím krému do formy krém důkladně šleháme 5 minut ponorným mixérem. Výsledek je pak mnohem nadýchanější, lehčí, zkrátka chutnější.